Seçmece Steam Oyunu – Desperados: Wanted Dead or Alive

Steam Multiplayer iftiharla sunar: Seçmece Steam Oyunu!

Seçmece Steam Oyunu yazı dizimizde yeni oyunlara açık, “Steam’den ne oyun çıksa oynarım” diyenlerin ilgisini çekebilecek türden oyunları ele alıp sizlere kısaca bir inceleme/izlenim yazısı ile tavsiye edeceğiz. Yeni bir diziye başlamak zordur, ancak eğer sizlerin de ilgisi yüksek olursa, daha sık ve uzun süre boyunca bu yazıyı dizisini devam ettirebiliriz.

Lafı uzatmadan ilk oyunumuz Desperados: Wanted Dead or Alive’dan bahsetmeye başlayalım.

Desperados: Wanted Dead or Alive, Vahşi Batı temalı bir tepeden görünüşlü aksiyon/strateji oyunu. 2001 yılında çıkan bu oyun, o yıllarda bilgisayar oyunlarına ilgili insanların da çok yakından tanıdığı Commandos serisine benzerliğiyle öne çıkmış ve adından söz ettirmişti.

Benim Desperados ile tanışmam, artık tarihin tozlu sayfalarına gömülmüş bir oyun dergisinin cd’sinde demosunu bulmam ile başladı. O yıllarda Commandos ile kafayı bozmuş olmamdan dolayı, iki oyun arasındaki benzerlikleri görmekte zorlanmamıştım, ancak şu anda söyleyebilirim ki her ne kadar benzerlikler bulunsa da Desperados, Commandos’un gölgesinden sıyrılmayı başaran bir oyun.

Oyunda ödül avcısı John Cooper ile birlikte toplamda altı karakteri yönetebiliyoruz. Bu altı karakterin her birinin farklı özellikleri var ve oyunun her bölümünde hepsini kullanamıyoruz. Her bölümdeki nihai amacımıza ulaşmak için kendi yöntemimizi seçmemiz mümkün. Oyunun hikayesi ise sürekli soyguna uğrayan trenlere sahip olan şirketin bu soygunlardan sorumlu kişilerin başına ödül koyması ve karakterimiz John Cooper’ın bu ödül için kolları sıvamasına dayanıyor; ancak işler çok geçmeden sarpa sarıyor…

Toplamda 25 farklı bölüme sahip olan oyunda düşmanlarınızın türleri ve bu türlere göre davranışları da oldukça çeşitli. Sadece o yıllar için değil, şimdiki zaman için dahi gayet başarılı sayılacak bir yapay zekaya sahip olan düşmanlar, oyuncuyu zorluyor ve oyun süresini hem zevkli hem de uzun kılıyor.

Desperados: Wanted Dead or Alive Steam’de normalde 10 TL, ancak bu yazıyı okuduğunuz günlerde %75 indirimde 2,5TL’den satışta olmalı. Bu fiyata uzun süreler keyifle oynayabileceğiniz az sayıda oyundan biridir, göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Seçmece Steam oyunları serimiz sizin ilginize bağlı olarak devam ettireceğimiz bir yazı dizisi. Steam İndirimleri ve Haberleri Facebook sayfamızı beğenmeyi ve yorumlarınızla destek vermeyi unutmayın.

Desperados Wanted Dead or Alive

Yazar

Orhun Kayaalp

Orhun Kayaalp

Yazar, Editör, Sosyal Medyacı, Deus Ex, Fallout ve Diablo sevdalısı.

Benzer

Sorry, no posts were found.