Steam, VAC ve “Game Ban” Kullanan Oyunları Envanterde Biriktirmeyi Kaldırdı!

Valve, Steam’de, özellikle CS:GO başta olmak üzere, hilecilerin önünü kesebilmek adına yeni bir karar aldı. Bundan sonra VAC ya da “Game Ban” (Oyun Banı) sistemini kullanan oyunlar envanterde tutulacak şekilde satın alınamayacak.

Steam’in yeni düzenlemesiyle ilgili ana başlıklar şöyle:

  1. Bundan sonra VAC ve Game Ban sistemini kullanan oyunlar yalnızca kendi hesabınız için alınabilecek ya da direkt olarak bir arkadaşınıza hediye olarak gönderilebilecek.
  2. Bu oyunların envanterinizde fazladan durması artık mümkün değil.
  3. Eğer doğrudan hediye olarak gönderdiğiniz oyunu oynayan kişi oyundan banlanırsa, o oyunu bir daha hiç kimseye hediye edemeyeceksiniz!
  4. Bu sayede indirim döneminde bolca CS:GO ya da benzer oyunları alıp depolayan ve farklı farklı hesaplarda banlandıkça yeniden hile açan insanların önü bir nebze olsun alınacak.

Valve konu hakkında ekliyor “Bu yenilik, hile yapmayan oyuncular için rahatsızlık verici olsa da multiplayer oyun deneyimini iyileştireceğine inanıyoruz.”.

Bilmeyenler için kısaca özetleyelim VAC (Valve Anti Cheat), CS:GO gibi Valve oyunlarında kullanılan bir sistem ve burada alınan banlar kaldırılamıyor. Game Ban (Oyun banı) sistemi ise oyun geliştiricilerin kullanmaya karar verdiği ve süreli olabildiği gibi süresiz de olabilen bir hileye karşı koruma sistemi.

Bütün haber ve indirimlerden anında haberdar olabilmek için Steam İndirimleri ve Haberleri Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın.

Yazar

Orhun Kayaalp

Orhun Kayaalp

Yazar, Editör, Sosyal Medyacı, Deus Ex, Fallout ve Diablo sevdalısı.

Benzer