Ubisoft, Oyunlarının Steam’deki Fiyatlarına Ayar Çekti!

Steam’de Türk Lirası’na geçiş yapıldığında sevinmiştik, çünkü pek çok oyunun fiyatı Türkiye koşullarına göre uygun şekilde belirlenmişti. Örneğin 50-60 dolar gibi fiyata sahip oyunlar 80-110 TL gibi fiyatlardan satılıyordu. Ancak Ubisoft ve 2K Games gibi firmalar birkaç günün sonunda bu uygulamadan vazgeçtiler ve Steam’deki fiyatlar Türkiye’de mağaza satış fiyatı neyse o fiyata çekildi. Bu da biz oyuncuları hem kızdırdı hem de üzdü.

Ancak şimdi görünen o ki Ubisoft, oyunlarının fiyatlarına ayar çekmeye karar vermiş. İlk göze çarpan indirimler ise şöyle:

  • Far Cry 4 179 TL’den, 92 TL’ye
  • Assassin’s Creed Unity 180TL’den,  92 TL’ye.
  • Assassin’s Creed Rogue 115 TL’den, 69 TL’ye
  • The Crew 115 TL’den, 69 TL’ye düşmüş durumda.

Unutmayın bu fiyatlar tamamen indirimsiz fiyatlar. Yani yarın öbür gün bir indirim halinde bu indirimler daha da aşağıya düşebilir. Bununla beraber Ubisoft’un fiyatını ayarladığı oyunlar çıkışından belli bir süre geçen oyunlar. Baktığınızda yeni çıkaca Assassin’s Creed Syndicate hâlâ 180 TL’den satışta. Yani Ubisoft tam manasıyla oyuncu dostu bir karar almış değil, ama en azından o kadar da çok eski sayılamayacak oyunların fiyatlarını ayarlaması olumlu bir hamle. Umuyoruz ki devamı da gelecektir.

Yazar

Orhun Kayaalp

Orhun Kayaalp

Yazar, Editör, Sosyal Medyacı, Deus Ex, Fallout ve Diablo sevdalısı.

Benzer